Get Adobe Flash player

Informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnego projektu szkoleniowo-doradczego z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Poniżej informacja od firmy realizującej projekt.

 


 

 

Z radością zapraszamy na BEZPŁATNY projekt szkoleniowo – doradczy z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

 
Uczestnicy nie muszą być z Małopolski, ważne, aby chcieli się spotkać w jednym miejscu w konkretnych dniach (11 - 12 marca, oraz 13 - 14 kwietnia 2015 r.)

Dlaczego WARTO wziąć udział w projekcie?
 
Badania rynku potwierdzają, że przedsiębiorstwa, które wdrożyły strategię CSR zauważają wzrost wartości swojej marki. Odpowiednia strategia CSR powoduje również większą konkurencyjność, gdyż klienci spośród morza podobnych produktów i usług wybierają firmę, która dodatkowo podejmuje działania CSR.
 
Czym jest Społeczna Odpowiedzialność Biznesu?

„CSR – Społeczna Odpowiedzialność Biznesu to strategia zarządzania, zgodnie z którą przedsiębiorstwa w swoich działaniach dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne, aspekty środowiskowe, czy relacje z różnymi grupami interesariuszy, w szczególności z pracownikami. Bycie społecznie odpowiedzialnym oznacza inwestowanie w zasoby ludzkie, w ochronę środowiska, relacje z otoczeniem organizacji i informowanie o tych działaniach, co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa i kształtowania warunków dla zrównoważonego rozwoju społecznego i ekonomicznego.”
 
Co oferujemy?
W ramach projektu uczestnicy zapoznają się z koncepcją Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (Corporate Social Responsobility, CSR). Uczestnicy dowiedzą się czym jest CSR, jakie są jego korzyści biznesowe i społeczne, przetestują w praktyce działania z obszaru CSR ekologicznego. Podczas szkolenia hybrydowego pokażemy i omówimy przykładowe działania CSR ekologicznego.
Uczestnicy projektu poznają korzyści płynące ze wdrożenia strategii CSR w organizacji. 
Zyskają kompetencje i narzędzia niezbędne do wdrożenia i utrzymania strategii CSR w organizacji. Na koniec projektu każda z organizacji będzie posiadała zindywidualizowaną strategię CSR.
 
Jeszcze nie jesteście pewni DLACZEGO WARTO wziąć udział w projekcie?
 
•   Szkolenia prowadzone będą przez ekspertów i praktyków w danej dziedzinie.
•   Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające nabycie kompetencji zawodowych.
•   Możliwość do wymiany doświadczeń i nawiązania relacji biznesowych z innymi uczestniczkami.
•  Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, a uczestnicy otrzymują możliwość skorzystania z kosztownych narzędzi takich jak indywidualne doradztwo czy szkolenia.
 
Przebieg projektu:
 
Etap 1 Badanie potrzeb organizacji w zakresie CSR
 
Na początku uczestnicy będą mieli możliwość podzielenia się swoimi oczekiwaniami dotyczącymi udziału w projekcie.
 
Etap 2 Szkolenie tradycyjne - Kraków, 12 - 13 marca 2015 r. 
 
W tym etapie uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w dwudniowym szkoleniu pt.: ”Społeczna odpowiedzialność biznesu” z programem skomponowanym w zależności od profilu działalności swojej organizacji. Zagadnienia szkolenia to:
1. Definicja CSR
2.   Korzyści płynące z CSR
3.   Norma ISO 26000
a)   Uczciwe praktyki biznesowe
b)   Środowisko naturalne
c)    Sprawy konsumenckie
d)   Ład organizacyjny
e)   Prawa człowieka
f)     Zaangażowanie i rozwój społeczności
g)   Zarządzanie zasobami ludzkimi
4.   Dobre praktyki
5.   Strategia CSR i etapy jej tworzenia
 
Etap 3 Szkolenie hybrydowe - pod Krakowem, 13 - 14 kwietnia 2015 r. 
 
Celem szkoleń hybrydowych jest wdrożenie w praktyce kompetencji przekazanych w Etapie 2. Będą to autorskie programy polegające na połączeniu szkoleń z grami i symulacjami terenowymi. Uczestnicy doświadczą konkretnych przykładów działań związanych z wykorzystaniem narzędzi CSR 
w projektach proekologicznych. Szkolenie hybrydowe trwa 2 dni. (z noclegiem)
 
Etap 4 Doradztwo
 
Podczas doradztwa uczestnicy wypracują narzędzia zrównoważonego zarządzania w tym strategii CSR ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań proekologicznych. Doradztwo będzie realizowane w różnych formach: podczas indywidualnych spotkań z doradcą, poprzez skype lub telefon. Łącznie każda organizacja ma do wykorzystania 8 godzin doradztwa.
 
Kto może wziąć udział w projekcie?
 
W projekcie mogą wziąć udział pracownicy firm z sektora mikro, małych bądź średnich przedsiębiorstw, osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz pracownicy organizacji pozarządowych, które prowadzą działalność gospodarczą.
 
Czas trwania projektu
 
Zgłoszenia przyjmowane są do 13 lutego 2015 r. 
Projekt trwa do końca czerwca 2015 roku i do tego czasu organizacje mogą korzystać ze szkoleń i doradztwa.
  
Jak się zapisać?
 
Aby zapisać się do udziału w projekcie wystarczy na początek uzupełnić internetowy formularz zgłoszeniowy pod adresem: http://ankiety.trigonum.pl/index.php/775464/lang-pl
oraz wyrazić chęć uczestniczenia poprzez wysłanie maila do mnie, Pauliny Sienczyło: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z następującymi danymi:
imię i nazwisko
nazwa instytucji, w której uczestnik pracuje
numer NIP firmy
telefon kontaktowy
adres e-mail 

 

Zainteresowanym prześlemy kolejne formularze oraz umowę szkoleniowo - doradczą.

W razie pytań proszę się kontaktować z Katarzyną Kasprzycką
(+48) 664 001 427


E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt nosi tytuł:

„CSR ekologiczny nie tylko dla dużych –  budowa dobrych relacji biznesowych MŚP” - współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Szczegółowe informacje o projekcie dostępne na stronie projektu: www.CSRon.pl
fanpage projektu: https://www.facebook.com/projektyCSR/timeline
strona wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/770925419623963/?fref=ts